Jak bogaty jest Stefan Niesiołowski? Działki za ponad 1,5 mln zł i 140 tys. pensji

2016-05-18
Stefan Niesiołowski
Autor: Super Express Poseł Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski jest jedną z bardziej wyrazistych postaci w polskiej polityce i jedną z najdłuższych stażem - łącznie ponad 18 lat zasiada w poselskich ławach. Dzięki temu poseł PO dorobił się m.in. mieszkania za 300 tys. zł, oszczędności na 477 tys. zł i kilku działek rekreacyjnych - wartych w sumie ponad 1,5 mln zł.

Poseł Niesiołowski w Sejmie po raz pierwszy znalazł się w 1989 r., będąc członkiem Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". Zanim dotarł do Platformy Obywatelskiej, współtworzył ZChN, potem trafiał do Przymierza Prawicy, następnie było ugrupowanie Suwerenność-Praca-Sprawiedliwość. Dalej AWS i w końcu od 2001 roku PO.

Były wicemarszałek sejmu od początku roku zarobił 140 tys. zł jako poseł oraz pobrał emeryturę na łączną sumę 47 tys. zł.

Teraz na początku VIII kadencji Sejmu doświadczony parlamentarzysta zgłosił swoją deklarację podatkową. Wynika z niej, że Niesiołowski ma 420 tys. zł oszczędności oraz obligacje skarbu państwa warte 57 tys. zł.

Sporo miejsca w oświadczeniu majątkowym posła zajmuje rubryka z nieruchomościami. Niesiołowski posiada mieszkanie o powierzchni 85 m2 warte 300 tys. zł oraz siedem innych nieruchomości (głównie działki rekreacyjne) na łączną sumę przekraczającą 1,5 mln zł.

Członek PO nie spłaca żadnych zobowiązań kredytowych, a w jego garażu stoi czteroletni Nissan Qashqai o wartości 43 tys. zł.