Ile pieniędzy ma Elżbieta Rafalska [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Agnieszka Grotek 2016-05-16
Elżbieta Rafalska
Autor: Super Express Elżbieta Rafalska szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej

Kancelaria premiera opublikowała oświadczenia majątkowe członków Rady Ministrów. Zobacz, jaki majątek ma Elżbieta Rafalska szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Elżbieta Rafalska wspólnie  z małżonkiem ma dom o pow. 180 mkw razem z działką warty 340 tys. zł i mieszkanie o pow. 52 mkw. warte 130 tys. zł.

Minister Rafalska w oświadczeniach majątkowych przyznaje, że ma grunt orny o pow. 0,0034 ha przylegający do działki z domem przeznaczony na przydomowy ogródek (34 mkw). Z oświadczeń majątkowych Elżbiety Rafalskiej wypełnianych w listopadzie wynika, że w minionym roku zarobiła całkiem nieźle.

Z tytułu pracy w parlamencie otrzymała ok. 133 tys. zł. Oprócz tego w formie diety z Rady Ochrony Pracy otrzymała 17,5 tys. zł. Dodatkowo 6 tys. zł wpłynęło z tytułu najmu mieszkania. Zatem w sumie miesięcznie Elżbieta Rafalska zarabiała ok. 14 tys. zł

Z takiej sumy można coś odłożyć. I tak minister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej ulokowała na koncie 140 tys. zł i ok. 1,622 tys. franków szwajcarskich (ok 6 tys. zł) oszczędności. Elżbieta Rafalska nie żałuje grosza na samochody. Ma trzy auta: toyota corolla z 2012 roku, opel vectra z 1996 roku i suzuki swift z 2003 roku.

Ale wszystko wskazuje na to, że pani minister żyje ponad stan. Ma zaciągnięty kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich na zakup domu. Jednak zadłużona była na 10 lat i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już latem tego roku zapłaci ostatnią ratę.